Trenér v dešti: stohodinový rekordman

O fotbalovém trenérovi Milanu Dvořákovi jste patrně ještě neslyšeli. A pokud ano, dost možná ho znáte i osobně. Jeden z mnoha set koučů v domácím amatérském fotbale se vám představí ve své knize Trenér v dešti.

Dvořák se patrně příliš neliší od svých kolegů na podobné úrovni, až na jednu výjimku – byť není známým jménem v kuloárech, rozhodl se sepsat svůj životní fotbalový příběh do útlé knihy, jež čítá lehce přes stovku stránek.

Můžete si tedy přečíst o tom, jak s bratrem poráželi v běhu i české reprezentanty, jak jeho hráčskou kariéru narušil vážný úraz ruky, ale hlavně o jeho nadšení z trénování žáků Nového Strašecí v okrese Rakovník.

Možná vůbec nejzajímavější pasáží z knihy je jeho svědectví z oficiální události, která se zapsala do Guinessovy knihy rekordů, když s partou přátel dokázal hrát halový fotbal sto hodin bez přerušení. Na místě skóre se objevila čtyřciferná čísla, přičemž sám Dvořák si v netradičním zápase připsal 585 gólů. Jeho reportáž z příprav a následného hráčského soužení stojí za přečtení.

V knize nečekejte senzace, jedná se o prostou zpověď člověka, který fotbalu věnuje podstatnou část svého času, i když mu osud a okolí mnohdy dvakrát nepřeje.

Jedná se o příběh, který v sobě nosí vlastně každý z nás, kdo tak milujeme hru míče kopaného. Jen jsme ho třeba ještě nikomu nepřevyprávěli. Stačí se jen ohlédnout a zjistíte, kolik zajímavého a snad i legračního jste toho s fotbalem prožili. Milan Dvořák se nebál se svým příběhem podělit – a za to mu patří dík.

Trenér v dešti

Autor: Milan Dvořák

Počet stran: 112

Rok vydání: 2008

Hodnocení #kopejzaknihu: 5/10

Ohodnoť tuto knihu!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]