Denis Law: obrázky ze života skotského Brazilce

Kdysi o něm legendární Pelé prohlásil, že by se jako jediný britský fotbalista dokázal probít do kádru brazilské reprezentace. Bývalý útočník obou manchesterských klubů Denis Law si také střihl netradiční autobiografii – je totiž obrázková.

Když jsem si My life in football objednával, byl jsem přesvědčený, že v mojí sbírce nesmí scházet ani jedna z knih tehdejší „svaté trojice“ Manchesteru United – George Besta, Bobbyho Charltona a právě Denise Lawa.

Jakmile jsem balík z Anglie rozbalil, přepadly mě nejdřív trochu rozpaky, protože když jsem knihu otevřel, zírala na mě akorát spousta obrázků a textu poskrovnu. Netušil jsem, že životopis držitele Zlatého míče z roku 1964 má právě tuhle podobu.

Ovšem v okamžiku, kdy jsem se pustil do čtení (spíš tedy prohlížení), s každou další stránkou moje pochybnosti nad kvalitou knihy opadaly. Ba naopak, čím dál víc jsem si liboval nad každým dalším obrázkem z kariéry střelce, který ve 404 zápasech za Manchester United nastřílel 237 gólů, za což si vysloužil přezdívku „Král“.

Fotografie v knize jsou skutečně skvělé a kvalitní. Zejména ty, které jsou tištěné panoramaticky přes obě strany, krásně vyniknou a můžete si užít spoustu detailů z fotbalových utkání a stadionů před šedesáti lety. A fanouška, který tuto dobu zažil, musí podobné obrázky ve vteřině vrátit zpět na dřevěnou tribunu do davu pánů s klobouky. Dávám za fotky bonusový bod navíc v konečném hodnocení.

A textová část? U ní zažijete legraci. Law se přes historky, vtípky a různé narážky vehementně snaží, abyste se u popisku každé fotky zasmáli.

U mně se mu to dařilo vážně dobře…

Kniha je velkoformátová, takže jako čtení na cesty ji rozhodně nedoporučuju. Ideální místo pro ni je někde v houpacím křesle při dobrém pití. A nemusí to být jen britský čaj o páté.

Denis Law: My life in football

Autoři: Denis Law, Ivan Ponting

Počet stran: 256

Rok vydání: 2011

Hodnocení #kopejzaknihu: 8/10

Ohodnoť tuto knihu!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]